Yükleniyor...
ÜDY BELGESİ

ÜDY 1-2-3-4 BELGESİ

ÜDY Belgesi, kelime anlamı olarak Üst Düzey Yönetici Mesleki Yeterlilik Belgesi olarak geçmektedir.. Karayolu üzerinde yolcu veya yük taşımacılığı faaliyeti gösteren firmaların yetki belgeleri dahilinde istihdam edilmesi zorunlu mesleki yeterlilik belgesidir. ÜDY Belgesi kişi tarafından alınır ama geçerliliği sigortasının yatırıldığı firma üzerindedir. Yani kısacası Belgeyi kişi alır ama geçerliliği firmadadır.

ÜDY belgesi alma şartları nelerdir?

ÜDY Belgesi alabilmek için aranan en önemli şart en az orta okul mezunu olmanızdır. ÜDY Belgesini firma yetkilileri alabileceği gibi gerekli şartları sağlaması halinde sigortası yatırılan bir çalışana da aldırılabilir. B1 Belgesi, C2 Belgesi, D1 Belgesi, L1 Belgesi, L2 Belgesi, M2 Belgesi, M3 Belgesi, N2 Belgesi, P2 Belgesi, R1 Belgesi, R2 Belgesi, T1 Belgeleri gibi Yetki Belgelerine sahip kuruluşlarda en az 1 adet üdy belgesine sahip personel istihdam ettirme zorunluluğu vardır.

ÜDY Belgesi Sınıfları

ÜDY 1 Belgesi : Uluslararası Yolcu Taşımacılığı Üst Düzey Yöneticilik Belgesi
ÜDY 2 Belgesi : Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı Üst Düzey Yöneticilik Belgesi
ÜDY 3 Belgesi : Uluslararası Yük Taşımacılığı Üst Düzey Yöneticilik Belgesi
ÜDY 4 Belgesi : Yurtiçi Yük Taşımacılığı Üst Düzey Yöneticilik Belgesi

Bilgi İçin 0 216 508 24 27 - 0 506 357 51 12
ÜDY 1-2-3-4 BELGESİ

ÜDY 1-2-3-4 Belgesi

ÜDY Belgesi Kapsamları

ÜDY 1 Belgesi uluslararası statüde kabul edilen bir ÜDY olduğu için ÜDY 1 Belgesi alan bir kişi ÜDY 2 Belgesi almış sayılır. Hem uluslararası hem de yurtiçi yolcu taşımacılığı faaliyetlerini gösteren bir firmada yetki belgeleri dahilinde Üst Düzey Yöneticilik Mesleki Yeterlilik Belgesi (ÜDY 1 Belgesi) yeterli olacaktır.

ÜDY 3 Belgesi uluslararası statüde kabul edilen bir ÜDY olduğu için ÜDY 3 Belgesi alan bir kişi ÜDY 4 Belgesi almış sayılır. Hem uluslararası hem de yurtiçi yük taşımacılığı faaliyetlerini gösteren bir firmada yetki belgeleri dahilinde Üst Düzey Yöneticilik Mesleki Yeterlilik Belgesi (ÜDY 3 Belgesi) yeterli olacaktır.

ÜDY 1-2-3-4 Belgesini Kimler Alır ?

ÜDY 1 ve ÜDY 2 Belgesini; Uluslararası veya Yurtiçi Yolcu taşımacılığı yapan firmaların yetkilileri, Uluslararası veya Yurtiçi Yolcu taşımacılığı alanında görevli ve kariyer yapmak isteyen personeller, Geleceğine önem veren öğrenciler, Lise mezunu olan herkes
ÜDY 3 ve ÜDY 4 Belgesini; Uluslararası veya Yurtiçi Yük taşımacılığı yapan firmaların yetkilileri, Uluslararası veya Yurtiçi Yük taşımacılığı alanında görevli ve kariyer yapmak isteyen personeller, Geleceğine önem veren öğrenciler, Lise mezunu olan herkes, Uyuşturucu, silah, insan ve gümrük kaçakçılığı ile terör suçlarından dolayı sabıka kaydının bulunmaması halinde, ODY 3 Belgesi veya ODY 4 Belgesini alabilir.

Tüm bilgilendirmeler için !

Ody Belgeleri, Kurs ücreti ve öğrenmek istediğiniz tüm bilgiler ve detaylar için 0 (551) 198 53 68, 0 (553) 452 42 56 nolu telefonları arayarak eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

SRC 1-2-3-4 BELGELERİ

Diğer SRC Ehliyetleri

SRC 1 BELGESİ

SRC1 - Uluslararası Yolcu Taşımacılığı

SRC 2 BELGESİ

SRC2 - Yurt içi Yolcu Taşımacılığı Belgesi

SRC 3 BELGESİ

SRC3 - Uluslararası Eşya Kargo Taşımacılığı

SRC 4 BELGESİ

SRC4 - Yurt İçi Eşya Kargo Taşımacılığı