Yükleniyor...
SRC-1 BELGESİ

Src 1 Belgesi: Uluslararası Yolcu Taşımacılığı

Src 1 Belgesi Uluslararası Yolcu Taşımacılığı faaliyetinde bulunan sürücülerin alması yasal olarak zorunlu bir belge türüdür. Sınır kapılarından geçecek olan otobüs sürücülerine Src 1 belgesi ile ülke sınırları dışına çıkışına izin verilir. Bu belgeye sahip olmayan sürücülere sınır kapısından başka ülkeye geçişlerine izin verilmemektedir.
Src 1 mesleki yeterlilik belgesi alan sürücüler Src 2 belgesini almış kabul edilir. Src 1 mesleki yeterlilik belgesi almak için en az ilkokul mezunu olup 18 yaşından gün almak gereklidir. B-C-E-D ehliyetlerden birine sahip olmak yeterlidir.

Src1 belgesini kimler alır?

Uluslararası ve Yurtiçi yolcu taşımacılığı yapanlar, Personel taşımacılığı yapanlar, Öğrenci Servisi çekenler, Yolcu taşımak için imal edilmiş bir ticari aracı kullanan sürücülerin Src2 Belgesine sahip olmaları zorunludur.

Src1 belgesini almanın şartları nelerdir ?

Otobüs kullanacaklar 19 yaşından gün almaları gerekir. Kullanacağı araca göre sürücü belgesine sahip olmaları, Psikoteknik Raporuna sahip olmaları, B, C, D veya E sınıfı ehliyeti olan herkes 63 yaşından gün almamış olmak şartıyla Src1 belgesi alabilir.

Bilgi İçin 0 216 508 24 27 - 0 506 357 51 12
SRC 1 BELGESİ

SRC 1 Belgesi

Src 1 Hangi Amaçla Kullanılır?

Src belgesi çeşitlerinden biri olan src1, uluslararası alanda yolcu taşımacılığı için gereklidir.Bu belgeyi alanlar aynı zamanda src2 belgesini de almış sayılırlar ve yurtiçinde de yolcu taşımacılığını yasal olarak yapabilirler. Tüm sürücülerin 26 yaşından gün almış olması gerekirken 66 yaşından da gün almamış olması şartı aranır.

Src1 belgesi, uluslararası alanda yolcu taşımacılığı için gereklidir

Uluslararası alanda çalışacağı için bu sürücülerin uyuşturucu, silah, gümrük kaçakçılığı gibi alanlarda öncesinde hiç bir şekilde cezasının olmaması gerekir. Yani adli sicil kaydı temiz olan kişiler genelde bu pozisyona alınır diyebiliriz. Src1 belgesi sahipleri aynı zamanda hem yurtiçinde hem de yurtdışında bütün yolcu taşıma araçlarını kullanmaya hak kazanmış olurlar.

Tüm bilgilendirmeler için !

Src Belgesi kursu, Src1 belgesi kurs ücretleri ve öğrenmek istediğiniz tüm detaylar için aşağıdaki telefonu arayarak eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Ataşehir Kayışdağı bölgesindeyiz. İçerenköy, Küçükbakkalköy, Ferhatpaşa, Yeditepe, Bostancı, Kadıköy, Kartal bölgelerine yakınız. Src belgesi, üdy, ody belgesi kursu eğitimlerimize bekleriz.

SRC 1-2-3-4 BELGELERİ

Diğer SRC Ehliyetleri

SRC 1 BELGESİ

SRC1 - Uluslararası Yolcu Taşımacılığı

SRC 2 BELGESİ

SRC2 - Yurt içi Yolcu Taşımacılığı Belgesi

SRC 3 BELGESİ

SRC3 - Uluslararası Eşya Kargo Taşımacılığı

SRC 4 BELGESİ

SRC4 - Yurt İçi Eşya Kargo Taşımacılığı