Yükleniyor...
SRC-4 BELGESİ

SRC4 - Yurt İçi Eşya Kargo Taşımacılığı

Src 4 belgesi, yurt İçi Eşya ve Kargo Taşımacılık yapan sürücülerin aldığı belgedir.
Bu belge ulusal standartlara göre ticari araç kullanmanıza yarar. Src 4 ile kamyon, kamyonet ve tır türü yük, kargo, eşya, canlı hayvan taşımacılığı src belgesi taşıyan tüm araçları ehliyet türünüze göre kullanabilirsiniz. Bu belgeyi almak için sürücü belgenizin olması, sabıka kaydınızın olmaması ve sağlık durumunuzun iyi olması yeterlidir.
Yani kamyon, kamyonet, çekici ve panelvan gibi bir çok ticari aracın sahibi olun ya da olmayın eğer bir taşımacılık faaliyetinde bulunuyorsanız mutlaka src almalısınız. Src’nin çeşitleri vardır ve src 4 belgesi de bunlardan biridir. Sizlere src 4’ü anlatacağız ve amaçları nedir, nasıl alınır öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca merak edenler için src kelimesinin anlamının sürücünün kısaltmasından geldiğini de söyleyebiliriz.

Src 4 belgesi alma şartları nelerdir?

Src 4 belgesi, yurt İçi Eşya ve Kargo Taşımacılık yapacak sürücü adaylarının, 19 yaşından gün almış olmalı, Psikoteknik Raporuna sahip olmaları, 66 yaşından gün almamış olması

Src 4 Belgesi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Yük ve eşya taşımacılığı için kullanılan bu belge yurtiçinde kullanılacak olan ticari araçlar için alınır. Bu ticari araçları kullanacak olan sürücünün yaşı 66’ü geçmemelidir. Ya da 66 yaşından gün almamış olması gereklidir.

Bilgi İçin 0 216 508 24 27 - 0 506 357 51 12
SRC 4 BELGESİ

SRC 4 Belgesi

Src 4 Sınavı

Src 4 belgesi almak isteyen sürücüler için,50 tane soru sorulmaktadır. Sınavı kazanmak için 30 tanesine doğru cevap vermeniz şartı aranmaktadır . Bu da 70 puana denk gelir. Sınav 100 üzerinden değerlendirilir. Sınav her şehirde yapılmadığı için yine bu bilgileri eğitmenlerimizden öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçlarını da e-devlet üzerinden görebilirsiniz.

Muafiyetsiz SRC Belgesi nasıl alınır?

Eğer sınavdan muafsanız ve src 4 belgesi almak istiyorsanız o zaman gerekli olan bazı evraklar aracılığı ile başvurunuzu iletmektir. Bunun için dilekçe yazmalı ve src 4 istediğinizi mutlaka bildirmelisiniz. Dilekçede kendi bilgilerinizde açık bir şekilde yer almalı. Bunun yanı sıra fotoğraf, kimlik ve dekont mutlaka belgeler arasında olmalıdır.

Tüm bilgilendirmeler için !

Src Belgesi kursu, Src1 belgesi kurs ücretleri ve öğrenmek istediğiniz tüm detaylar için aşağıdaki telefonu arayarak eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Ataşehir Kayışdağı bölgesindeyiz. İçerenköy, Küçükbakkalköy, Ferhatpaşa, Yeditepe, Bostancı, Kadıköy, Kartal bölgelerine yakınız. Src belgesi, üdy, ody belgesi kursu eğitimlerimize bekleriz.

SRC 1-2-3-4 BELGELERİ

Diğer SRC Ehliyetleri

SRC 1 BELGESİ

SRC1 - Uluslararası Yolcu Taşımacılığı

SRC 2 BELGESİ

SRC2 - Yurt içi Yolcu Taşımacılığı Belgesi

SRC 3 BELGESİ

SRC3 - Uluslararası Eşya Kargo Taşımacılığı

SRC 4 BELGESİ

SRC4 - Yurt İçi Eşya Kargo Taşımacılığı