Yükleniyor...
SRC-2 BELGESİ

SRC2 - Yurt içi Yolcu Taşımacılığı

Src 2 Belgesi yalnızca ülke sınırları dahilinde yolcu taşımacılığı işinde çalışacak olan sürücülerin alması yasal olarak zorunlu bir belge türüdür.
4925 sayılı yasaya göre 4 farklı src belge türü vardır. Bu yasa yolcu ve eşya/kargo taşımacılık olmak üzere ikiye, uluslararası ve yurt içi olarak ta kendi arasında ikiye ayrılmıştır. Buna göre, src1 ve src2 belgeleri yolcu taşımak için alınır. Yolcu taşımacılığı şayet ülke sınırları içerisinde yapılacaksa src2 belgesinin alınması yeterli olacaktır. Src1 alan sürücüler src2 belgesini de almış sayılır. Ancak Src2 başkaca bir belge yerine geçmez. Src2 alan sürücüler sadece şehir içi ve şehirler arasında araç kullanmalarına müsaade edilir.

Src 2 Belgesi Ne Anlama Gelir ?

Yurtiçinde yolcu taşımak için gerekli olan bir belgedir. Bu belgeyi almak isteyen kişinin henüz 66 yaşından gün almamış olması gerekir. Src1 belgesi gibi hem yurtiçinde hem yurtdışında faaliyet gösteremez ve yolcu taşıma izni sadece yurtiçiyle sınırlıdır.

Src 2 Belgesi Hangi Araçları Kullanır ?

Personel taşımacılığı yapanlar, İl içi ve Şehirler arası yolcu taşımacılığı yapanlar, Öğrenci Servisi çekenler, Ticari Taksi kullananlar, Dolmuş kullananlar

Bilgi İçin 0 216 508 24 27 - 0 506 357 51 12
SRC 2 BELGESİ

SRC 2 Belgesi

Src2 belgesini almanın şartları nelerdir ?

Yurtiçinde yolcu taşımak için gerekli olan bir belgedir. Bu belgeyi almak isteyen kişinin henüz 66 yaşından gün almamış olması gerekir. Src1 belgesi gibi hem yurtiçinde hem yurtdışında faaliyet gösteremez ve yolcu taşıma izni sadece yurtiçiyle sınırlıdır. Src 2 belgesi alanlar, yurtiçinde bulunan tüm yolcu taşıma araçlarını kullanma hakkına da sahip olmuş olurlar.

Src2 Sınavı

Src 2 belgesi sınavında 40 sorunun 28 tanesine doğru cevap verdiyseniz uygulama sınav aşamasına geçilir. Uygulama Sınavı: Bu sınavda 3 adet görsel soru sorulur. Bu 3 sorudan iki tanesine doğru yanıt vermeniz halinde artık src 2 belgesine sahipsiniz. Geçme notu 70 puandır

Tüm bilgilendirmeler için !

Src Belgesi kursu, Src1 belgesi kurs ücretleri ve öğrenmek istediğiniz tüm detaylar için aşağıdaki telefonu arayarak eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Ataşehir Kayışdağı bölgesindeyiz. İçerenköy, Küçükbakkalköy, Ferhatpaşa, Yeditepe, Bostancı, Kadıköy, Kartal bölgelerine yakınız. Src belgesi, üdy, ody belgesi kursu eğitimlerimize bekleriz.

SRC 1-2-3-4 BELGELERİ

Diğer SRC Ehliyetleri

SRC 1 BELGESİ

SRC1 - Uluslararası Yolcu Taşımacılığı

SRC 2 BELGESİ

SRC2 - Yurt içi Yolcu Taşımacılığı Belgesi

SRC 3 BELGESİ

SRC3 - Uluslararası Eşya Kargo Taşımacılığı

SRC 4 BELGESİ

SRC4 - Yurt İçi Eşya Kargo Taşımacılığı