Yükleniyor...
SRC-3 BELGESİ

SRC3 - Uluslararası Eşya Kargo Taşımacılığı

SRC3 Belgesi Eğitimi - SRC3 Uluslararası eşya - kargo taşımacılığı belgesidir. Uluslararası eşya kargo taşımacılığı yapacak olan sürücüler almaktadır. Uluslar arası yük taşımacılığı faaliyetinde bulunacak sürücüler için src3 belgesi almak zorundadırlar. Src 3 mesleki yeterlilik belgesi alan sürücüler yurt dışında yük, eşya ve kargo taşımacılığı yapabilmektedir.
Src 3 Belgesi Nedir? Uluslararası Eşya ve Kargo Taşımacılığı yapan sürücüler mevzuata göre src 3 belgesi almaları gerekmektedir. Bu belgeyi alan sürücüler hem yurt içinde hem de yurt dışında eşya ve kargo taşımacılığı yapabilirler.

Src 3 Belgesi Ne Anlama Gelir ?

Src 3 belgesi alan sürücüler uluslararası yük ve kargo taşımacılığı yaparlar. Src 3 mesleki yeterlilik belgesi alan sürücüler Src 4 belgesini almış kabul edilir. Src 3 mesleki yeterlilik belgesi almak için en az ilkokul mezunu olmak yeterli olup 18 yaşından gün almak gereklidir.B-C-E-D ehliyetlerden birine sahip olmak yeterlidir.

Src 3 Belgesi Hangi Araçları Kullanır ?

Src 3 belgesi almak için 41 saat kurs eğitimi almanız gerekir. Eğitimden sonra ise sınava girilir. Src 3 belgesi alanlar, Kamyon, Tır (çekici), Kamyonet, Panelvan türü araçlar, Kango tipi araçları kullanabilirler.

Bilgi İçin 0 216 508 24 27 - 0 506 357 51 12
SRC 3 BELGESİ

SRC 3 Belgesi

Src 3 belgesini almanın şartları nelerdir ?

Src 2 belgesi alan sürücüler Uluslararasında yük taşıyabileceği gibi yurt içinde de yük taşırlar. Kısacası src 3 belgesi alan sürücü src 4 belgesini de almış sayılır.

Src 3 Sınavı

Bu belgeyi almak isteyenler 4 günlük eğitime katılmaktadırlar. Sorular 40 adettir ve eğer Src 3 belgesi almak istiyorsanız bunun 28 tanesine doğru cevap vermeniz şartı vardır. Bu da 70 puana denk gelir. Sınav 100 üzerinden değerlendirilir. Sınav her şehirde yapılmadığı için yine bu bilgileri eğitmenlerimizden öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçlarını da e-devlet üzerinden görebilirsiniz. Src 3 Belgesi eğitimini tamamlayan sürücüler Ulaştırma Bakanlığının düzenleyecek olduğu sınava girerek bu belgeyi almaya hak kazanır. Src3 belgesi almak için 18 doldurmak, 66 yaşından gün almama şartı aranır. Src 3 belgesi almak için 41 saat kurs eğitimi almanız gerekir.

Tüm bilgilendirmeler için !

Src Belgesi kursu, Src1 belgesi kurs ücretleri ve öğrenmek istediğiniz tüm detaylar için aşağıdaki telefonu arayarak eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Ataşehir Kayışdağı bölgesindeyiz. İçerenköy, Küçükbakkalköy, Ferhatpaşa, Yeditepe, Bostancı, Kadıköy, Kartal bölgelerine yakınız. Src belgesi, üdy, ody belgesi kursu eğitimlerimize bekleriz.

SRC 1-2-3-4 BELGELERİ

Diğer SRC Ehliyetleri

SRC 1 BELGESİ

SRC1 - Uluslararası Yolcu Taşımacılığı

SRC 2 BELGESİ

SRC2 - Yurt içi Yolcu Taşımacılığı Belgesi

SRC 3 BELGESİ

SRC3 - Uluslararası Eşya Kargo Taşımacılığı

SRC 4 BELGESİ

SRC4 - Yurt İçi Eşya Kargo Taşımacılığı