Yükleniyor...
ODY BELGESİ

ODY 1-2-3-4 BELGESİ

ODY Belgesi, kelime anlamı olarak Orta Düzey Yönetici Belgesi olarak geçmektedir. Yani kısacası ODY Açılımı; Orta Düzey Yönetici Mesleki Yeterlilik Belgesidir. Karayolu üzerinde yolcu veya yük taşımacılığı faaliyeti gösteren firmaların yetki belgeleri dahilinde istihdam edilmesi zorunlu mesleki yeterlilik belgesidir. ODY Belgesi kişi tarafından alınır ama geçerliliği sigortasının yatırıldığı firma üzerindedir. Yani kısacası Belgeyi kişi alır ama geçerliliği firmadadır.

ODY belgesi alma şartları nelerdir?

ODY Belgesi alabilmek için aranan en önemli şart en az orta okul mezunu olmanızdır. ODY Belgesini firma yetkilileri alabileceği gibi gerekli şartları sağlaması halinde sigortası yatırılan bir çalışana da aldırılabilir. K1 Belgesi, K3 Belgesi, R1 Belgesi, R2 Belgesi, N1 Belgesi, N2 Belgesi, C2 Belgesi, C3 Belgesi, D1 Belgesi, D2 Belgesi, L1 Belgesi, L2 Belgesi, P türü belgeleri gibi Yetki Belgelerine sahip kuruluşlarda en az 1 adet ody belgesine sahip personel istihdam ettirme zorunluluğu vardır.

ODY Belgesi Sınıfları

ODY 1 Belgesi : Uluslararası Yolcu Taşımacılığı Orta Düzey Yöneticilik Belgesi
ODY 2 Belgesi : Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı Orta Düzey Yöneticilik Belgesi
ODY 3 Belgesi : Uluslararası Yük Taşımacılığı Orta Düzey Yöneticilik Belgesi
ODY 4 Belgesi : Yurtiçi Yük Taşımacılığı Orta Düzey Yöneticilik Belgesi

Bilgi İçin 0 216 508 24 27 - 0 506 357 51 12
ODY 1-2-3-4 BELGESİ

ODY 1-2-3-4 Belgesi

ODY Belgesi Kapsamları

ODY 1 Belgesi uluslararası statüde kabul edilen bir ODY olduğu için ODY 1 Belgesi alan bir kişi ODY 2 Belgesi almış sayılır. Hem uluslararası hemde yurtiçi yolcu taşımacılığı faaliyetlerini gösteren bir firmada yetki belgeleri dahilinde Orta Düzey Yöneticilik Mesleki Yeterlilik Belgesi (ODY 1 Belgesi) yeterli olacaktır.

ODY 3 Belgesi uluslararası statüde kabul edilen bir ODY olduğu için ODY 3 Belgesi alan bir kişi ODY 4 Belgesi almış sayılır. Hem uluslararası hemde yurtiçi yük taşımacılığı faaliyetlerini gösteren bir firmada yetki belgeleri dahilinde Orta Düzey Yöneticilik Mesleki Yeterlilik Belgesi (ODY 3 Belgesi) yeterli olacaktır.

ODY 1-2-3-4 Belgesini Kimler Alır ?

ODY 1 ve ODY 2 Belgesini; Yolcu taşımacılığı yapan firmaların yetkilileri, Yolcu taşımacılığı alanında görevli ve kariyer yapmak isteyen personeller, Geleceğine önem veren öğrenciler, Orta Okul mezunu olan herkes
ODY 3 ve ODY 4 Belgesini; Yük taşımacılığı yapan firmaların yetkilileri, Yük taşımacılığı alanında görevli ve kariyer yapmak isteyen personeller, Geleceğine önem veren öğrenciler, Orta Okul mezunu olan herkes, Uyuşturucu, silah, insan ve gümrük kaçakçılığı ile terör suçlarından dolayı sabıka kaydının bulunmaması halinde, ODY 3 Belgesi veya ODY 4 Belgesini alabilir.

Tüm bilgilendirmeler için !

Ody, Üdy belgesi, Src Belgesi kursu, Kurs ücretleri ve öğrenmek istediğiniz tüm detaylar için 0 (553) 452 42 56 nolu telefonları arayarak eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Ataşehir Kayışdağı bölgesindeyiz. İçerenköy, Küçükbakkalköy, Ferhatpaşa, Yeditepe bölgelerine yakınız. Src belgesi, üdy, ody belgesi kursu eğitimlerimize bekleriz.

SRC 1-2-3-4 BELGELERİ

Diğer SRC Ehliyetleri

SRC 1 BELGESİ

SRC1 - Uluslararası Yolcu Taşımacılığı

SRC 2 BELGESİ

SRC2 - Yurt içi Yolcu Taşımacılığı Belgesi

SRC 3 BELGESİ

SRC3 - Uluslararası Eşya Kargo Taşımacılığı

SRC 4 BELGESİ

SRC4 - Yurt İçi Eşya Kargo Taşımacılığı